• 5
 • 4
 • 3
 • 6
 • 7
 • 2
 • 1
45 34 13 71 12 56 67
 
 
 
 
 

 

Вітаємо на сайті кафедри
Електричних Мереж та Систем

Спеціалізація "Електричні мережі і системи" (у даний час "Електричні системи і мережі") - одна з найстаріших на факультеті електроенерготехніки та автоматики Національного технічного університету України "КПІ ім. Ігоря Сікорського".
Перший випуск спеціалістів кафедри у кількості трьох чоловік відбувся у 1924 році. Засновниками спеціальності були проф. Г.М. Городецький і проф. Г.Л. Епштейн, які почали свою викладацьку діяльність на факультеті з початку 20-х років і заклали організаційну базу кафедри електричних мереж і систем у 1921 році, а офіційно створена кафедра була в 1922 році.
Кафедра електричних мереж та систем веде підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів, формуючи базу знань, виходячи з бачення розподільчих мереж нового покоління в недалекому майбутньому як повністю автоматизованих інтелектуальних мереж «Smart Grid», які повинні забезпечувати паралельний потік електроенергії та інформації від електростанції до споживачів, включаючи всі проміжні пункти.Оскільки інтелектуальна мережа повинна поєднувати в собі комплексні інструменти контролю і моніторингу, інформаційні технології та засобу комунікації, то кожен спеціаліст по обслуговуванню таких електроустановок повинен бездоганно володіти комп’ютерною технікою, інформаційно-комунікаційними технологіями, програмуванням та технологічними елементами силових електричних мереж.
На Україні перший досвід передачі і використання електричної енергії для суспільних потреб мав місце в 1878 році, коли інженер Бородін А.П. застосував для освітлення київських залізничних майстерень чотири електричні світильники. У той час електричних мереж в сучасному розумінні не існувало і лише в 1888 році почалось спорудження у великих містах України електричних станцій незначної потужності для живлення зосереджених дрібних промислових споживачів по мережах простих конструкцій на низькій генераторній напрузі. На сьогодні перед спільнотою всього світу гостро стоїть питання створення надійних систем електропостачання з використанням інтелектуальних («розумних» або активно-адаптивних) електричних мереж на основі інформаційно-комунікаційних технологій. Інтелектуальні розподільчі мережі повинні стати найбільш ефективним засобом вирішення основних проблем енергетичного господарства України – забезпечення надійного енергопостачання, зниження втрат і підвищення енергоефективності економіки.
На думку ряду експертів, вірніше можна визначати інтелектуальні електричні мережі «Smart Grid» не як якийсь підхід або набір технологій, а як кінцевий результат і ефект, який такі мережі створюють для енергетичних компаній і споживачів та являються підконтрольними фахівцям, знання саме яких формує кафедра. Грандіозні об'єми енергетичного господарства України, введення нових генеруючих потужностей, постійно зростаючі темпи випереджаючого будівництва і розвитку електричних мереж, вимагають щорічного притоку в енергетику України численних кваліфікованих кадрів.
Випускники кафедри набувають необхідні знання для роботи в області аналізу, планування, управління та оптимізації режимів роботи енергосистем, використання сучасних комп'ютерних технологій в галузі передачі та розподілу електричної енергії в електричних мережах різних класів номінальної напруги, підвищення живучості об'єднаних електричних систем у надзвичайних ситуаціях, обчислювальній підтримці рішень диспетчера на основі експертних систем з елементами штучного інтелекту.Сфера застосування ваших творчих зусиль і знань в технологіях управління, розподілу, передачі, перетворення, регулювання і споживання електричної енергії справді безмежна: від місцевих електричних мереж напругою 6-35 кВ і районних електричних мереж напругою 110-220-330 кВ до системоутворюючих і міжсистемних зв'язків напругою 500-750 кВ. Природно, що з одержаним на кафедрі багажем знань, ви зможете успішно трудитися також у області найбільш масових низьковольтних розподільчих електричних мережах напругою 0,4-1 кВ.
По закінченню навчання на кафедрі випускники отримують диплом зразка, затвердженого МОН України, а також Евро-додаток.
Кафедра проводить підготовку бакалаврів за освітньою програмою "Електричні системи і мережі" через Інститут післядипломної освіти в режимі прискореного заочного навчання для отримання диплома про другу вищу освіту

Актуальна тема

30 вересня 2022 року виповнилося 100 років з дня створення кафедри електричних мереж та систем

KPI_history1922-1923 навчальний рік став першим навчальним роком кафедри Передавання і розподілу електричної енергії (Електричних мереж та систем), і без сумніву можна було б назвати роком реформ факультету, з огляду на велику кількість загально-інститутських і чисто факультетських постанов щодо освітнього і технічного життя, які довелося виконати.  Так, лекційна система викладання, яка в той час дістала цілковитого осуду, була для деяких предметів початкових триместрів, замінена більш продуктивним аудиторними заняттями. Цей важливий крок вимагав, звичайно, обережного й обачного підходу та деякої попередньої підготовки. На жаль, відсутність деяких матеріальних засобів, належної кількості керівників і вільних аудиторій (перехід було зроблено в загально-інститутському масштабі) не дало змоги цілком реалізувати намічений план переходу. У зв’язку з частковою заміною лекційної системи викладання проведено повний перегляд курсових програм. Крім того, було реалізовано перехід від трирічного курсу навчання до чотирирічного, змінилася і триместрова система, що була до цього часу: замість трьох теоретичних триместрів на рік – осіннього, весіннього та літного, завели два теоретичних триместри – осінній та весінній, і один практичний – літній. В зв’язку з цим, цілком перероблено освітні плани  та погоджено загальні курси з другими кафедрами та  факультетами.
Дві реформи, які до того ж реалізовувалися одночасно, не могли, звичайно, не відбитися на рівномірності в обтяженні викладацького персоналу кафедри.  На 1 жовтня до складі кафедри входили:  професор Городецький Герасим Мойсейович – зав. кафедри;  доцент Епштейн Григорій Львович – викладав дисципліну «Лінії високої напруги»; викладач Іванов Петро Андрійович – викладав дисципліну «Облаштування електроліній».
Освітній рік (1922-1923) був роком створення кафедри і першим роком після перерви в майже шість років, але протягом навчального року освітнє життя кафедри пройшло цілком  нормально, зовсім без перебоїв. Звичайно, це вимагало від викладацького персоналу  й студентства надзвичайного напруження сил, але завдяки любові до  справи одних і поривання до знань  інших подолали всі перешкоди і щасливо довели до кінця два теоретичних триместри.

https://opac.kpi.ua/F/?func=direct&doc_number=000198717&local_base=KPI01

Вступ на 1 курс

Допомога бажаючим навчатися в КПІ

Вступ до магістратури

Вступаючи на освітній рівень бакалавра ти отримаєш перший рівень вищої освіти. Зареєструвавшись на сайті, Ви отримаєте допомогу з питань  щодо підготовки до ЗНО та вступу до КПІ

Цього року конкурсний бал складатиметься тільки з оцінки фахового вступного випробування (від 100 до 200 балів)

 • Відео-презентація кафедри
  Електричні мережі та Системи

  Переглянувши даний відео-ролик Ви отримаєте коротку інформацію про історію розвитку, навчальний процес та умови навчання на кафедрі ЕМС.

 • Зустріч з першокурсниками

  Перед початком нового навчального року, викладачі кафедри на чолі з завідувачем Кириком Валерієм Валентиновичом провели зустріч з першокурсниками.

 • Шановні абітурієнти

  Дорогі абітурієнти та учні старших класів шкіл, запрошуємо Вас на навчання до Київського національного технічного університету України ім. Ігоря Сікорського на КАФЕДРУ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ТА СИСТЕМ

 • Відпочивай активно!

  Сумлінно навчатися - це добре, але й про відпочинок не варто забувати. Студентський футбол - завжди фонтан емоцій та гаряче бажання досягти певного результату.  Навіщо робити пас на 50 метрів з можливою втратою, якщо просто можна передати м'яч ближнього, а вже той віддасть м'яч партнеру? Найкраща ідея - завжди найпростіша.

 • Захист магістерських дисертацій на кафедрі електричних мереж та систем КПІ ім. Ігоря Сікорського

  У відео представлено захист трьох магістерських дисертацій, головною метою яких була розробка web-додатку, призначеного для розрахунку параметрів усталених режимів електричних мереж електроенергетичних систем.