45 34 13 71 22 56 67
 

Вітаємо на сайті кафедри
Електричних Мереж та Систем

Спеціалізація "Електричні мережі і системи" (у даний час "Електричні системи і мережі") - одна з найстаріших на факультеті електроенерготехніки та автоматики Національного технічного університету України "КПІ ім. Ігоря Сікорського".
Перший випуск спеціалістів кафедри у кількості трьох чоловік відбувся у 1924 році. Засновниками спеціальності були проф. Г.М. Городецький і проф. Г.Л. Епштейн, які почали свою викладацьку діяльність на факультеті з початку 20-х років і заклали організаційну базу кафедри електричних мереж і систем у 1921 році, а офіційно створена кафедра була в 1922 році.
Кафедра електричних мереж та систем веде підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів, формуючи базу знань, виходячи з бачення розподільчих мереж нового покоління в недалекому майбутньому як повністю автоматизованих інтелектуальних мереж «Smart Grid», які повинні забезпечувати паралельний потік електроенергії та інформації від електростанції до споживачів, включаючи всі проміжні пункти.Оскільки інтелектуальна мережа повинна поєднувати в собі комплексні інструменти контролю і моніторингу, інформаційні технології та засобу комунікації, то кожен спеціаліст по обслуговуванню таких електроустановок повинен бездоганно володіти комп’ютерною технікою, інформаційно-комунікаційними технологіями, програмуванням та технологічними елементами силових електричних мереж.
На Україні перший досвід передачі і використання електричної енергії для суспільних потреб мав місце в 1878 році, коли інженер Бородін А.П. застосував для освітлення київських залізничних майстерень чотири електричні світильники. У той час електричних мереж в сучасному розумінні не існувало і лише в 1888 році почалось спорудження у великих містах України електричних станцій незначної потужності для живлення зосереджених дрібних промислових споживачів по мережах простих конструкцій на низькій генераторній напрузі. На сьогодні перед спільнотою всього світу гостро стоїть питання створення надійних систем електропостачання з використанням інтелектуальних («розумних» або активно-адаптивних) електричних мереж на основі інформаційно-комунікаційних технологій. Інтелектуальні розподільчі мережі повинні стати найбільш ефективним засобом вирішення основних проблем енергетичного господарства України – забезпечення надійного енергопостачання, зниження втрат і підвищення енергоефективності економіки.
На думку ряду експертів, вірніше можна визначати інтелектуальні електричні мережі «Smart Grid» не як якийсь підхід або набір технологій, а як кінцевий результат і ефект, який такі мережі створюють для енергетичних компаній і споживачів та являються підконтрольними фахівцям, знання саме яких формує кафедра. Грандіозні об'єми енергетичного господарства України, введення нових генеруючих потужностей, постійно зростаючі темпи випереджаючого будівництва і розвитку електричних мереж, вимагають щорічного притоку в енергетику України численних кваліфікованих кадрів.
Випускники кафедри набувають необхідні знання для роботи в області аналізу, планування, управління та оптимізації режимів роботи енергосистем, використання сучасних комп'ютерних технологій в галузі передачі та розподілу електричної енергії в електричних мережах різних класів номінальної напруги, підвищення живучості об'єднаних електричних систем у надзвичайних ситуаціях, обчислювальній підтримці рішень диспетчера на основі експертних систем з елементами штучного інтелекту.Сфера застосування ваших творчих зусиль і знань в технологіях управління, розподілу, передачі, перетворення, регулювання і споживання електричної енергії справді безмежна: від місцевих електричних мереж напругою 6-35 кВ і районних електричних мереж напругою 110-220-330 кВ до системоутворюючих і міжсистемних зв'язків напругою 500-750 кВ. Природно, що з одержаним на кафедрі багажем знань, ви зможете успішно трудитися також у області найбільш масових низьковольтних розподільчих електричних мережах напругою 0,4-1 кВ.
По закінченню навчання на кафедрі випускники отримують диплом зразка, затвердженого МОН України, а також Евро-додаток.
Кафедра проводить підготовку бакалаврів за освітньою програмою "Електричні системи і мережі" через Інститут післядипломної освіти в режимі прискореного заочного навчання для отримання диплома про другу вищу освіту

Новини енергетики

Електромережі: як вони працюють

Електромережа є складною, неймовірно важливою системою та одним з найбільш вражаючих інженерних досягнень сучасної епохи. Вона передає енергію, що генерується на різних об'єктах, кінцевим користувачам, часто на великі відстані, а також забезпечує електрикою будівлі, промислові об'єкти, школи і будинки. І це відбувається кожну хвилину щодня, щороку.
Читати далі...

Диспетчерська інформація ОЕС України

Вступ на 1 курс

Допомога бажаючим навчатися в КПІ

Вступ на магістратуру

Нові строки проведення вступної кампанії 2020!

Зареєструвавшись на сайті, Ви отримаєте:
допомогу у підготовці до ЗНО та можливість консультуватись з питань вступу в КПІ на кафедру

Вступні іспити (Фахове вступне випробування) відбудуться 25-26 серпня 2020 року!

 • Відео-презентація кафедри
  Електричні мережі та Системи

  Переглянувши даний відео-ролик Ви отримаєте коротку інформацію про історію розвитку, навчальний процес та умови навчання на кафедрі ЕМС.

 • Зустріч з першокурсниками

  Перед початком нового навчального року, викладачі кафедри на чолі з завідувачем Кириком Валерієм Валентиновичом провели зустріч з першокурсниками.

 • Шановні абітурієнти

  Дорогі абітурієнти та учні старших класів шкіл, запрошуємо Вас на навчання до Київського національного технічного університету України ім. Ігоря Сікорського на КАФЕДРУ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ТА СИСТЕМ

 • Відпочивай активно!

  Сумлінно навчатися - це добре, але й про відпочинок не варто забувати. Студентський футбол - завжди фонтан емоцій та гаряче бажання досягти певного результату.  Навіщо робити пас на 50 метрів з можливою втратою, якщо просто можна передати м'яч ближнього, а вже той віддасть м'яч партнеру? Найкраща ідея - завжди найпростіша.