Підсумки цього тижня в освіті: головні події

Підлітки зможуть отримувати виплати за вакцинацію. Президент України поставив Кабінету Міністрів завдання підготувати окрему програму виплати 1 тисячі грн для українських громадян віком 12-18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.
Реєстрація на ЗНО у магістратуру стартує 26 квітня. Міністерством освіти і науки затверджений календарний план проведення тестів зовнішнього незалежного оцінювання для вступу в магістратуру. Іспити відбудуться у період з 22 червня до 1 липня.
Збільшена кількість вчителів-учасників сертифікації. Цього року стати учасниками сертифікації зможуть 2 500 вчителів початкових класів. Реєстрація участі в сертифікації відбуватиметься відповідно до визначеної граничної кількості учасників для кожної області.
Уроки в школах починаються зарано, – дослідження. Результати дослідження вчених Цюріхського університету, свідчать про те, що початок уроків о 8-9 годині ранку може бути занадто раннім. Додатковий час сну сприяє відчуттю школярами більшого рівня енергії.
В Україні проти COVID-19 щеплено 140 тисяч підлітків. За словами головного санітарного лікаря, щеплення дітей роблять лише за бажанням батьків. У МОЗ наголошують, що частота несприятливих випадків після імунізації дітей не є більшою, ніж серед дорослих.
В Україні оновлять підхід до військового виховання. Міністерство внутрішніх справ, Міністерство освіти і науки, Міністерство оборони та Міністерство у справах ветеранів мають намір випрацювати комплексний підхід до військово-патріотичного виховання.
В Україні розвиватимуть щоденний спорт у школах. Набула чинності Концепція розвитку щоденного спорту в закладах освіти, метою якої є запровадження новітніх підходів до фізичного виховання, а також створення умов для фізичного розвитку учнів.
Уряд здійснив кілька призначень на освітні посади. Кабінетом Міністрів здійснено кілька призначень на посади в Міністерстві освіти і науки, Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти та Державній службі якості освіти.
КМУ підтримав скасування оподаткування наукових грантів. Урядом підтримані зміни щодо скасування оподаткування іноземних грантів на проведення наукових досліджень і розробок. Очікується, що це сприятиме провадженню наукової діяльності.
Уряд встановив доплату за ведення шкільного сайту. В Україні встановлена 10% доплата вчителям та іншим працівникам закладів освіти, які відповідають за ведення сайту, діловодства або бухгалтерського обліку. Нарахування відповідних доплат є обов’язковим.
Брак кваліфікованих вчителів зможуть компенсувати IT-фахівці. Міністерство цифрової трансформації пропонує підвищити якість викладання математики та інформатики у школах шляхом залучення до освітнього процесу IT-спеціалістів.
Молодим вчителям призначатимуть педагога-наставника. Спеціалісту, якого вперше буде призначено на посаду педагогічного працівника, призначатимуть досвідченого вчителя, який впродовж першого року роботи виконуватиме функції наставника.
У МОЗ закликали повідомляти про порушення у шкільних меню. З 1 січня в усіх школах розпочали готувати їжу для дітей за новими правилами та рецептами. Батьки, які виявляють порушення у раціоні, можуть повідомляти про це до Держпродспоживслужби.
Хакери атакували сайти МОН та інших установ. У ніч з 13 на 14 січня на сайт Міністерства освіти і науки була здійснена кібератака, внаслідок чого сайт не працював більше 10 годин. Загалом було атаковано близько 70 сайтів центральних і регіональних органів влади.
2,5% працівників шкіл не щепилися проти COVID-19. Водночас за інформацією міністра освіти 1,5% від загальної кількості працівників шкіл, мають офіційно підтверджені протипоказання. Наразі відстороненими від роботи залишаються 0,6% працівників шкіл.
В Україні змінено порядок присудження ступеня PhD. Кабінет Міністрів затвердив новий порядок присудження ступеня доктора філософії, який передбачає перехід до європейської практики захисту освітньо-наукового ступеня PhD.

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО-2022

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО, яка відбуватиметься на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти та триватиме до 22 січня.
Пробне тестування відбувається з метою ознайомлення учнів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита.
Також учасники пробного ЗНО зможуть отримати результат тестування, психологічно налаштуватись на проходження тестування та навчитись ефективно розподіляти час, зосереджуючись на виконанні завдань.
Участь у пробному тестуванні є платною. Цього року вартість складання одного пробного тесту коливається від 213 до 309 грн в залежності від регіону проживання учасника.
Кожен учасник тестування зможе взяти участь у двох сесіях пробного оцінювання, проведення яких відбудеться 19 та 26 березня.
19 березня учасники тестування матимуть можливість скласти пробний тест з української мови або української мови і літератури.
26 березня випускники зможуть пройти пробне тестування з одного предмета на вибір – історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької).
Для реєстрації кожному учаснику необхідно заповнити реєстраційну картку учасника пробного ЗНО на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Після цього регіональним центром буде надано логін і PIN-код для входу на інформаційну сторінку учасника пробного ЗНО.
Також не пізніше 25 січня необхідно оплатити обрані тестування через систему онлайн-оплат на сайті регіонального центру або в банку. Реєстрація для проходження тестування відбудеться лише після успішної оплати.
Не пізніше 10 березня на персональну сторінку учасники отримають запрошення-перепустку, де будуть зазначені адреси пунктів проведення кожного з вибраних вами тестувань.
Після проходження пробного тестування з обраних предметів в пунктах тестувань учасники також зможуть ознайомитись з матеріалами інших тестувань, які міститимуться на особистій інформаційній сторінці учасника пробного ЗНО.
Для визначення результатів упродовж трьох днів після кожного з тестувань учасники можуть перенести свої відповіді, надані під час виконання тесту в бланках відповідей, до спеціального сервісу.
Після внесення відповідей до спеціального сервісу 25 березня на інформаційній сторінці учасника буде розміщено результат пробного ЗНО з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня — з іншого навчального предмета.
Результат пробного ЗНО допоможе вам краще зрозуміти, над чим варто попрацювати більш детально, але не може бути використаний для прогнозування результатів основної сесії ЗНО.
Регіональні центри оцінювання якості освіти:
 - Київський регіональний центр оцінювання якості освіти (КРЦОЯО)
м. Київ, Київська, Черкаська та Чернігівська області;
 - Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти (ВРЦОЯО)
Вінницька, Житомирська та Хмельницька області;
 - Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО)
Дніпропетровська та Запорізька області;
 - Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти (ДРЦОЯО)
Донецька та Луганська області;
 - Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО)
Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська та Івано-Франківська області;
 - Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО)
Львівська, Рівненська та Волинська області;
 - Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти (ОРЦОЯО)
Кіровоградська та Одеська області;
 - Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО)
Херсонська область, Миколаївська область та АР Крим;
 - Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО)
Сумська, Харківська та Полтавська області.
Важливо! Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.
Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

Факультет електроенерготехніки та автоматики запрошує всіх охочих 5 січня відвідати День відкритих дверей онлайн!

День відкритих дверей - це твоя можливість визначитись з майбутнім фахом.
Якщо ти саме зараз обираєш спеціальність і до того ж ти цікавишся енергетичними явищами? Прагнеш створювати електростанції майбутнього та системи «розумний дім» з автономним електроживленням? Замислюєшся над ІТ в системах керування енергосистемою? Мрієш розробляти комп'ютерно-керовані електромобілі та робототехнічні засоби? А можливо хочеш займатись моделюванням та створювати унікальні електричні машини або електротехнічні об’єкти? Приєднуйся до Дня відкритих дверей Факультету електроенерготехніки та автоматики онлайн!
 Під час зустрічі дізнаєтесь:
 • чому випускники ФЕА завжди затребувані;
 • все про спеціальність 141 та освітні програми (https://fea.kpi.ua/pro_spetsialnist_ta_osvitni_programi);
 • де і ким працюють випускники ФЕА (переглянути путівник професій вже зараз (https://s-osvita.com.ua/images/publisher/2021/05/mobile/index.html#p=20);
 • про програму подвійного диплому та стажування за кордоном;
 • про дуальну форму здобуття освіти для студентів ФЕА (https://fea.kpi.ua/dualna_forma_osviti) ;
 • як, будучи студентом, опанувати одну з актуальних професій і не проґавити своє студентське життя.
Ви зможете:
 • поспілкуватися із викладачами та студентами ФЕА;
 • отримати відповіді на запитання;
 • віртуально оглянути лабораторії та корпус.
Реєстрація за посиланням (https://forms.gle/Ff5UpGPLCQPL4XgL7)
Детальніше про подію в чаті (https://t.me/FEA_in_my_heart) для абітурієнтів ФЕА
Коли: 05.01.2022 о 14:00
Де: у Zoom (https://us04web.zoom.us/j/78909395677?pwd=S0NjQmxjcnRZd0VJUSs2MTVjOHhaQT09) (Ідентифікатор конференції: 789 0939 5677, Код доступу: DhkhF5)
Вступник ФЕА на сайті (https://fea.kpi.ua/)
телеграм (https://t.me/FEA_in_my_heart)
Фейсбук (https://www.facebook.com/fea.1918/)
Коротко про ФЕА тут
(https://www.youtube.com/watch?v=ayT3Fo-TJE0&feature=emb_logo)
Плейлист: Очима студентів (https://www.youtube.com/watch?v=7nkMZ1Euad0&list=PL2CUl17mdAxqX0IFBbqcXTQ0aj6kfmOPa&index=14)
Очима працедавців (https://www.youtube.com/watch?v=scTCK85WOiw&feature=youtu.be)
100 років ФЕА
(https://www.youtube.com/watch?v=GYJz_xw3kAw)
Інтерв'ю (https://www.youtube.com/watch?v=ipbULQRIsqs)з заступником декана з НВР

З Новим роком та Різдвом Христовим!

happy_2022-NYРадісно б'ють куранти і стукають серця в очікуванні чудес, веселе свято виблискує новорічними вогниками, салютами та бризками шампанського. Нехай атмосфера свята, надії, радості буде з вами весь рік, а найкращою прикрасою 2022 року стане очікування успіху і щастя! Щоби символ нового року – Чорного Водяного Тигра – став лагіднішим та добрішим, і приніс у життя лише прекрасні миті! Нехай прийдешній рік виконає усі ваші бажання, справдить усі мрії та сподівання! Міцного здоров’я, радості, добробуту та миру вашим родинам!
Зі святом, з Новим роком та Різдвом Христовим!

Колектив кафедри Електричних мереж та систем

Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до закладу вищої освіти.
У 2022 році конкурсний бал для конкурсного відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється на основі балів сертифікатів ЗНО, бала атестата, бала за мотиваційний лист, а також з урахуванням регіонального (РК), галузевого (ГК) та сільського (СК) коефіцієнтів. Конкурсний бал при розрахунках округлюється з точністю до 0,001.

Формула розрахунку конкурсного бала

Конкурсний бал на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування):
(КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*А + К5* МЛ+ К6*ОУ;

Конкурсний бал на молодшого бакалавра:
(КБ) = К1*П1 + К3*П3 + К4*А + К5*МЛ+ К6*ОУ

П1, П2 – це оцінки зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з першого та другого предметів за шкалою 100–200 балів;
П3 – оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту з третього предмета (для вступу на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра – з другого) або творчого конкурсу за шкалою 100–200 балів;
А – середній бал документа про повну загальну середню освіту, обчислений за 12-бальною шкалою та переведений у шкалу від 100 до 200 балів відповідно до таблиці переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту;
ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 100 до 200 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
МЛ – оцінка за мотиваційний лист, переведений у шкалу від 100 до 200. Зарахування балів за мотиваційний лист може здійснюватися закладом вищої освіти тільки за умови оприлюднення результатів його оцінювання на вебсайті закладу вищої освіти до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
К1, К2, К3, К4, К5, К6 – невід’ємні вагові коефіцієнти, що встановлюються закладом вищої освіти з точністю до 0,01; К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше ніж 0,2 кожний; у разі проведення творчого конкурсу К3 не має перевищувати 0,25 (0,6 – для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво» та спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»); К4 не може перевищувати 0,1; К5 не може перевищувати 0,01; К6 не може перевищувати 0,05.
Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5, К6 для кожної конкурсної пропозиції дорівнює 1.
Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК), галузевий (ГК) та сільський (СК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:
РК дорівнює 1,00 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти (відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, структурних підрозділів закладів вищої освіти, які знаходяться в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження закладу вищої освіти) у місті Києві; 1,04 – у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській областях; 1,02 – в інших випадках;
ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка; 1,00 – в інших випадках;
СК дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу (1,05 – для спеціальностей (предметних спеціальностей, спеціалізацій), передбачених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, та спеціальностей галузі знань 21 «Ветеринарна медицина»); 1,00 – в інших випадках.
Вступники, які мають намір застосувати сільський коефіцієнт, повинні попередньо отримати в Державній міграційній службі довідку про реєстрацію місця проживання (за потреби) згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
СК для осіб, що є внутрішньо переміщеними особами та проживають у селі без реєстрації, не застосовується. Тому приймальна комісія закладу освіти перевіряє застосування СК на підставі довідки про реєстрацію місця проживання, затверджує його своїм рішенням і вносить інформацію до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).
Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.
Для автоматичного розрахунку конкурсного бала на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) перейдіть за посиланням.

Бали призерам спортивних змагань

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням Міністерства молоді та спорту України), зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.
Призерам та переможцям чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу з олімпійських видів спорту (у тому числі серед школярів), всесвітньої Гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на навчання за спеціальностями «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт» останній доданок у формулі розрахунку конкурсного бала встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.
Документом, що підтверджує статус призера або переможця зазначених змагань, є диплом (грамота, сертифікат тощо), виданий організаторами змагань з визначенням прізвища, імені особи, назви змагань, дати, місця їх проведення, зайнятого місця та результату.

Бали призерам олімпіад

Призерам (особам, нагородженим дипломами I –III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у рік вступу з базових предметів під час вступу на спеціальності, визначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, останній доданок у формулі розрахунку конкурсного бала встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200. Інформацію про них приймальні комісії отримують з ЄДЕБО.
Учасникам Всеукраїнської олімпіади закладу вищої освіти для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей, визначених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, можуть нараховуватися додаткові бали до оцінки сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета під час розрахунку конкурсного бала в цьому закладі освіти в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище ніж 200 балів за предмет. Всеукраїнські олімпіади закладу вищої освіти проводяться відповідно до Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Оцінки за 5-бальною шкалою

Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються так: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12».
За відсутності з об'єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал у 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює «2».
Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Більше статей...