Абітурієнти з ТОТ можуть вступити до вишу за спрощеною процедурою

В Україні вступ до закладів вищої освіти абітурієнтів із тимчасово окупованих РФ територій (ТОТ) відбувається на спрощених умовах. При цьому випускники шкіл можуть подаватися до українських вишів на загальних умовах. Як абітурієнтам із ТОТ вступити до університету та які документи для цього потрібні, розповіли в Міністерстві розвитку громад та територій.
У відомстві пояснили, що для молоді, яка виїхала з окупованої території, при вступі до вишів забезпечують:

·         анонімність (у рейтингах шифрується особиста інформація) та супровід під час вступної кампанії;

·         проживання в студентському гуртожитку на час вступу та навчання;

·         допомогу в оформленні необхідних документів;

·         щомісячну стипендію (соціальну або академічну при успішному виконанні навчального плану.

Спрощені умови вступу (за квотою-2) передбачають, що випускники не обов’язково мають складати національний мультипредметний тест (НМТ). Крім того, для зарахування до закладів вищої освіти достатньо свідоцтва про народження, якщо вступник не має українського паспорта.
Також подати документи і скласти вступні іспити у формі співбесіди можна дистанційно або особисто.
Хто може вступати до вишів за спрощеною процедурою?
Скористатися квотою можуть абітурієнти, які зареєстровані або фактично проживають на тимчасово окупованих територіях чи в населених пунктах, де ведуться бойові дії. Цей статус необхідно підтвердити станом на будь-яку дату в проміжку від 1 червня до 30 вересня 2025 року.
Крім того, квоту-2 надають мешканцям деокупованих після 1 січня 2025 року міст та сіл.
Як вступити до університету за спрощеною процедурою?
Обрати бажаний заклад освіти.
З 1 червня до 30 вересня звернутися до освітнього центру "Крим-Україна" чи "Донбас-Україна", який працює при обраному закладі.
Скласти вступні випробування.
Необхідні для вступу випробування залежать від того, чи є в абітурієнта український документ про повну загальну середню освіту. Якщо атестата немає – випускнику доведеться скласти чотири випробування з:

·         української мови – у визначеній школі;

·         історії України – у визначеній школі;

·         математики – у закладі вищої освіти;

·         предмета на вибір у форматі співбесіди – у закладі вищої освіти.

 Якщо абітурієнт має український атестат, то йому потрібно скласти лише два іспити у виші – з математики та предмета на вибір. 
При вступі на творчі напрями, як-от дизайн чи мистецтво, додатково необхідно пройти творче випробування. У конкурсі можна взяти участь дистанційно або особисто.
Для зарахування до коледжу чи профтеху достатньо скласти одне вступне випробування, форму якого визначає заклад. Це може бути тест, співбесіда або конкурс творчих чи спортивних здібностей. 

Для вступу потрібно надати освітньому центру перелік документів:

·         заяву на вступ

·         за бажанням – сертифікат НМТ

·         за наявності – довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО)

·         документ, що підтверджує особу (паспорт, ID-карта або свідоцтво про народження за відсутності інших)

·         чотири кольорові фото розміром 3х4 см

·         за наявності – документ про освіту (атестат чи диплом) та додаток до нього

·         якщо документа про освіту ще немає – довідка про річне оцінювання та державну підсумкову атестацію (ДПА).

Через освітній центр можна подати до п’яти заяв до одного закладу освіти.
Які терміни подання заяв на вступ?
Реєстрація на співбесіди та творчі конкурси стартувала 3 липня.
При цьому вступники до університетів, які хочуть вступити на бюджетну форму навчання, мають подати заяви з 19 липня до 1 серпня (18 години). Якщо абітурієнт планує навчатися на контрактній формі з можливістю переведення на бюджет – з 19 липня до 23 вересня.
Для вступу до коледжів та профтехів на бюджетну форму заяви слід подати з 1 до 23 липня (18 години), а на контрактну – з 24 липня до 30 вересня.

Опубліковано консолідований рейтинг вишів України – 2025

Консолідований рейтинг українських університетів 2025 року охоплює результати 240 закладів вищої освіти, а також містить 10 тематичних підрейтингів: «Найкращі класичні університети України», «Найкращі технічні виші», «Найкращі аграрні виші»,«Найкращі педагогічні виші», «Найкращі медичні виші», «Найкращі мистецькі виші», «Найкращі приватні виші», «Найкращі київські виші», «Найкращі виші регіонів України» і «Найкращі виші областей України». Традиційно для укладання Консолідованого рейтингу ЗВО використано відомі рейтинги університетів країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт», кожен з яких використовує важливі критерії оцінювання.
Зокрема, у рейтингу «Топ-200 Україна», складеному Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта», використано дані прямих вимірів, виставлені на відкритих вебресурсах незалежних національних і міжнародних організацій. Під час формування рейтингової таблиці враховано сучасні тенденції розвитку вищої освіти, яка перебуває в стані глибоких змін, зумовлених як структурними реформами, так і масштабними втратами, спричиненими повномасштабною військовою агресією проти України.
Результати рейтингу «Scopus» засновані на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, опублікованих закладом вищої освіти або його співробітниками в наукових виданнях.
Рейтинг «Бал НМТ на контракт» містить інформацію про показники середнього бала національного мультипредметного тесту вступників, яких 2024 року зараховано до вишів на навчання за контрактом. Цей рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, у яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.
Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт».
Результати Консолідованого рейтингу – 2025
За результатами Консолідованого рейтингу 2025 року лідером української вищої освіти є Київський національний університет ім. Шевченка, який очолює перелік найкращих університетів країни девʼятий рік поспіль. Цей університет також є лідером у підрейтингу класичних університетів України.
Друге місце рейтингу цьогоріч посів Львівський національний університет ім. Франка.
Третє місце Консолідованого рейтингу 2025 року обійняв Національний університет «Львівська політехніка». Цей заклад також визнано найкращим технічним університетом країни.
На четвертій сходинці цьогорічного рейтингу розташувався Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
П'яте місце серед найкращих закладів вищої освіти 2025 року належить Харківському національному університету ім. Каразіна.
Перелік найкращих аграрних університетів цьогоріч очолив Національний університет біоресурсів і природокористування.
З-посеред педагогічних закладів найкращим у рейтингу є Тернопільський національний педагогічний університет ім. Гнатюка.
Найкращим медичним закладом вищої освіти України визнано Національний медичний університет ім. Богомольця.
Лідером з-посеред мистецьких закладів України визначено Київський національний університет культури і мистецтв.
Серед приватних закладів вищої освіти найкращі показники цьогоріч продемонструвала Міжрегіональна Академія управління персоналом.
Найкращим закладом освіти Західного регіону визнано Львівський національний університет ім. Франка, Південного – Одеський національний університет ім. Мечникова, Північного – Сумський державний університет, Східного – Харківський національний університет ім. Каразіна, Центрального регіону – Дніпровський національний університет ім. Гончара.
Загалом у першій двадцятці Консолідованого рейтингу 2025 року представлені університети з одинадцяти міст України: Києва, Львова, Харкова, Івано-Франківська, Чернівців, Одеси, Ужгорода, Дніпра, Тернополя, Сум і Луцька.

Найкращі технічні заклади вищої освіти України

Заклад вищої освіти

Місце

Місце в загальному рейтингу

Бал НМТ на контракт

ТОР 200 Україна

Scopus

Підсумковий бал

Національний університет «Львівська політехніка»

1

3

4

2

9

15

НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

2

4

11

3

5

19

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»

3

21

69

11

29

109

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

4

22

86

9

15

110

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

5

27

49

29

43

121

Вінницький національний технічний університет

6

30-31

66

21

40

127

Державний університет «Житомирська політехніка»

7

38

40

33

83

156

Харківський національний університет радіоелектроніки

8

39-40

112

24

27

163

Український державний університет науки і технологій

9

42-43

141

20

14

175

Національний лісотехнічний університет України

10

44-45

81

61

38

180

Вимоги до мотиваційних листів у закладах вищої освіти

У 2025 році для вступу до закладів вищої освіти кожен вступник на програми бакалаврату і магістратури має написати мотиваційний лист. Заклади вищої освіти затверджують власні вимоги до мотиваційних листів вступників. Вимоги до написання та оформлення мотиваційного листа до кожного закладу вищої освіти розміщуються на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA. Перед написанням мотиваційного листа вступники повинні уважно опрацювати відповідні вимоги конкретного вишу. Вступники мають можливість ознайомитися з цими вимогами, клікнувши на відповідному посиланні в таблиці, розміщеній нижче.
Варто памʼятати, що для різних конкурсних пропозицій вступник подає різні заяви, і, відповідно, різні мотиваційні листи. Мотиваційний лист завантажується в електронний кабінет вступника під час подання заяви про вступ. Щоб зрозуміти, як структурувати мотиваційний лист, вступники також можуть ознайомитись із прикладами таких листів на найпопулярніші спеціальності.

Вимоги до мотиваційних листів у «Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Мотиваційні листи подаються всіма вступниками, які беруть участь у конкурсі для здобуття вищої освіти у передбачених Порядком прийому та цими Правилами випадках. Мотиваційний лист, який подається вступником для участі у конкурсі для здобуття ступеня вищої освіти в 2025 році в КПІ ім. Ігоря Сікорського, повинен містити такі обов’язкові складники:
- обґрунтування вибору вступником КПІ ім. Ігоря Сікорського для здобуття вищої освіти;
- бачення вступником власного майбутнього та внеску у розвиток суспільства після завершення навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського;
- виклад попередніх здобутків вступника (участь, здобуття призових місць та перемоги у конкурсах, олімпіадах, інших освітніх та професійних заходах; наявність досягнень у навчанні в системі доуніверситетської підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського (для вступників на навчання для здобуття ступеня бакалавра); наявність публікацій з повним бібліографічним описом та посиланнями (за наявності), наявність патентів та авторських свідоцтв (за наявності); володіння іноземними мовами (за наявності дійсних сертифікатів, що підтверджують рівень володіння); волонтерська діяльність або інші здобутки, про які вступник виявив бажання повідомити та які вплинули на його вибір КПІ ім. Ігоря Сікорського для здобуття вищої освіти, допоможуть у навчанні або потребують розвитку в закладі вищої освіти);
- ім’я та прізвище вступника.
Загальний обсяг мотиваційного листа для вступників для здобуття вищої освіти не має перевищувати 4 тисячі знаків (без врахування пробілів). Мотиваційний лист подається українською мовою з дотриманням норм чинного Правопису та мовностилістичних особливостей сучасної української літературної мови. У мотиваційному листі не можуть міститись оціночні судження стосовно інших вступників та образливі для будь-яких представників суспільства висловлювання. Не дозволяється використання в тексті мотиваційного листа варваризмів, сленгових одиниць, табуйованої лексики.

Запрошуємо на «День вступника. Відчуй КПІ!»

КПІ готується зібратися разом — спеціально для тебе! Подія літа на яку чекають, вже зовсім скоро, 28 червня, відбудеться «День вступника. Відчуй КПІ!». Отож хапай батьків і друзів й мерщій у КПІ, адже нам є, що вам показати. Ви зможете поринути в університетську атмосферу, поспілкуватись зі студентами й викладачами, дізнатись більше про обрані факультети / навчально-наукові інститути, спробувати себе в різноманітних майстер-класах, пройти крутезний квест з призами, відвідати екскурсії кампусом.
 У межах заходу будуть діяти різноманітні локації:

  • КПІ-Expo – представлення факультетів/навчально-наукових інститутів, розробок наукових та інженерних гуртків і не тільки;
  • Інфоточка та квест від студентського самоврядування - можливість ближче познайомитися з навчальними підрозділами, а також виграти призи за проходження квесту;
  • Локація Приймальної комісії – консультування щодо вступу
  • Локація Підготовчих курсів -  інформація щодо підготовки майбутніх вступників
  • Локація Студмістечка – всі відповіді щодо поселення та проживання в гуртожитках університету;
  • Соціально-просвітницька локація – від волонтерства та благодійності до соціально активної позиції студентства;
  • Локації Студентської ради та студентських ініціатив – спілкування гостей із студентами університету на актуальні теми.
  • Екскурсії кампусом;
  • Фотозони - захопиш з собою фото на згадку про знайомство з КПІ.

 Один день, одна локація, і весь університет як на долоні: підрозділи, студради, гуртки, ініціативи — усе, що нас формує, чекатиме просто біля першого корпусу.
 
Коли: 28.06.2025 з 10:00 до 13:00
Де: біля 1го корпусу КПІ (пр-т Берестейський, 37)

Вартість навчання здобувачів вищої освіти - громадян України (контракт)

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про вищу освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності», постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 191 «Деякі питання запровадження індикативної собівартості», наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 23.07.2010 №736/902/758 «Про затвердження порядків надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами», наказу КПІ ім. Ігоря Сікорського від 07.11.2023 № НГФ/162/2023 «Про затвердження порядку надання платних послуг Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Долучення
 
Розмір
 

Наказ № НОД/428/25 від 15.05.2025 р.
"Про встановлення вартості навчання на 2025/2026 н/р..."

218.28 КБ

Вартість навчання - бакалаврського рівня ВО

147.16 КБ

Вартість навчання - магістерського рівня ВО

173.52 КБ

Більше статей...