Підсумки тижня в освіті: головні події

Опубліковано рейтинг шкіл України 2024 року. За підсумками проведення національного мультипредметного тесту в 2024 році  складено щорічний рейтинг найкращих закладів загальної середньої освіти України.
Структура тестів НМТ у 2025 році змінюватися не буде. Тести НМТ не міститимуть завдань відкритого типу з наданням розгорнутої відповіді. Учасники НМТ не будуть писати власне висловлення або поетапно розв'язувати задачі з демонстрацією етапів роботи під час тесту з математики.
Загальна кількість 200-бальників за результатами НМТ зменшилась. Порівняно з минулим роком, кількість учасників НМТ, які змогли отримати 200 балів хоча з одного предмета, дещо знизилась. 3417 учасників склали хоча б один предмет на найвищий бал, у 2023 році таких учасників було 3685 осіб.
Найнижчий середній бал серед усіх предметів НМТ має математика. Середній бал за виконання тестових завдань з математики усіма учасниками становить 132,5 бала. Натомість найвищий середній бал у розрізі навчальних предметів мають іноземні мови – майже 150 балів.
Студенти-контрактники отримають освітні гранти через Дію. Студенти-контрактники, які зараховані на перший курс денної або дуальної форми навчання та відповідають умовам надання гранту, отримають сертифікат на освітній грант в застосунку Дія.
Кількість студентів, які отримають грант, буде меншою, ніж прогнозували. Понад 16 тисяч вступників зможуть отримати допомогу від держави. МОН вже отримало списки тих студентів, хто може розраховувати на грант, а вони вже отримали відповідні повідомлення в Дії.
У МОН планують, що НМТ-2025 складатиметься з 4 предметів. У 2025 році Міносвіти не планує змінювати критерії НМТ, відповідно для вступу до вишу треба буде скласти 4 предмети мультитесту. У 2025 році національний мультипредметний тест збереже цьогорічну структуру.
До регіонів доставлено 92% підручників для 7 класів НУШ. За словами голови освітнього комітету ВР Сергія Бабака, цьогоріч було вчасно виділено необхідні кошти та надані рекомендації, як пришвидшити видання і доставку підручників. Водночас вчасної доставки літератури не відбулося.
Деякі школи змушують учнів носити шкільну форму. Адміністрації деяких шкіл примушують учнів носити шкільну форму, не допускаючи або відсторонюючи учнів від занять через зовнішній вигляд. У деяких школах відбуваються «рейди» щодо перевірки зовнішнього вигляду учнів.
Уряд планує дозволити приватизацію університетів. У Перехідних положеннях до проєкту закону про з'явився пункт про зняття мораторію на приватизацію університетів. Документ містить норми про зупинення дії норм законів, що забороняють приватизацію.
Грантові кошти у разі переведення «ходитимуть» за студентом. Якщо студент протягом навчання захоче перевестися до іншого закладу в межах однієї спеціальності, то грантові кошти він забере з собою. Водночас переведення буде заборонене під час першого року навчання.

XIII міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім.Ігоря Сікорського відбудеться XIII міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge.
Це буде вже третій Фестиваль, що проводитиметься під час війни. Тому й мета залишається незмінною - післявоєнна відбудова України на базі швидкого та ефективного впровадження інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами безпеки, оборони та економіки України.
В програмі Фестивалю головною подією стане Конкурс інноваційних проєктів за напрямами:
✨Оборона і безпека: оборонно-промисловий комплекс
✨Інформаційні технології, кібербезпека
✨Промисловий Хайтек. Авіація і космос
✨Цивільна і військова інфраструктура
✨Екологічна і енергетична безпека, "зелена" енергетика
✨Біомедична інженерія і здоров’я людини
✨Аграрна інженерія і продовольча безпека
✨Транспорт і логістика
Запрошуємо всіх бажаючих до участі!
Прийом заявок на Конкурс триватиме до 15 ВЕРЕСНЯ 2024р.
Детальніше про Конкурс та реєстрація


Київська політехніка готуватиме реабілітологів
для військових та ветеранів

На базі навчально-інноваційного центру протезування і реабілітації КПІ запроваджений курс підвищення кваліфікації Адаптивний тренер-інструктор для військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх родин. Фахівці вишу займаються впровадженням інноваційних розробок у галузі реабілітаційної інженерії. У галузі реабілітаційної інженерії, реабілітації та ерготерапії Київська політехніка має чималий досвід. І є беззаперечним лідером серед українських вишів у підготовці фахівців у цій надважливій та дуже актуальній сфері. І ось новий етап - політехніки займатимуться реабілітацією та соціалізацією ветеранів.
Як йдеться у повідомленні прес-служби КПІ, курс запроваджують за ініціативи ГС Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства Національна рада спортивної реабілітації захисників України. А відбуватиметься він на базі навчально-інноваційного центру протезування і реабілітації КПІ, який має великий досвід як у галузі реабілітаційної інженерії, реабілітації та ерготерапії, так і навчання студентів та підвищення кваліфікації протезистів та реабілітологів. “Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко та ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко підписали меморандум про співпрацю. Він передбачає створення умов для реабілітації та соціалізації ветеранів війни, їхніх сімей та сімей загиблих”, - повідомляють у КПІ.
Програма розроблена фахівцями Національної ради спортивної реабілітації захисників України спільно з викладачами факультету біомедичної інженерії та факультету соціології і права КПІ. Вона передбачає заходи для відновлення фізичних, психологічних та соціальних функцій і підтримку під час соціальної і трудової адаптації. А також поширення адаптивних видів спорту, які мають допомогти ветеранам якомога швидше повернутися до цивільного життя

Результати фахового іспиту до магістратури від 25.07.2024

Webometrics-2024: інтернет-рейтинг українських вишів

Дослідницька група Cybermetrics Lab, що є підрозділом найбільшої дослідницької установи Іспанії Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC) опублікувала черговий рейтинг університетів світу за рівнем їхньої присутності в мережі Інтернет. Результати цього дослідження оприлюднюють 21 рік поспіль у січні та липні.
Автори рейтингу оцінюють змістову та інформаційну складову сайту певного університету.
У процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities дослідники оцінюють заклади за трьома показниками. Зокрема, до уваги беруться видимість (кількість зовнішніх джерел, що містять посилання на сайт цього закладу), прозорість (кількість цитат топ-авторів установи) та якість (кількість статей дослідників цього закладу, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах).
За словами розробників, у процесі  складання рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів до уваги не беруться.
Новий рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками в липні 2024 року.
Загалом рейтинг охоплює понад 32 000 освітніх установ з усього світу, з них 292 заклади вищої освіти України.
Згідно з цьогорічними результатами, найбільш присутнім у мережі українським закладом вищої освіти є Київський політехнічний інститут ім. Сікорського.
На другій позиції в рейтингу Webometrics Ranking – Сумський державний університет, а на третій – Національний університет біоресурсів і природокористування.
Четверте, п'яте і шосте місця в українському рейтингу посіли відповідно Національний авіаційний університет, Прикарпатський національний університет ім. Стефаника та Харківський політехнічний інститут.
Сьому та восьму сходинки в рейтингу цього року займають Харківський національний університет ім. Каразіна і Тернопiльський національний медичний університет iм. Горбачевського.

Заклад вищої освіти

Місце

Місце у світі

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

1

1506

Сумський державний університет

2

1517

Національний університет біоресурсів і природокористування України

3

1903

Національний авіаційний університет

4

2140

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

5

2230

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

6

2550

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

7

2868

Тернопiльський національний медичний університет iменi I. Я. Горбачевського

8

2994

Харківський національний університет радіоелектроніки

9

3019

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»

10

3023

Більше статей...