Підсумки освітнього тижня: головні події

Столична профспілка стала на захист невакцинованих освітян. Профспілка освітян міста Києва оскаржуватиме наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію працівників галузі та готова надати допомогу освітянам у зверненні до суду в разі відсторонення їх від роботи.
Більше половини вчителів отримали повний курс вакцинації. За інформацією МОН, двома дозами вакцини від COVID-19 щеплено 358 тисяч працівників шкіл, що складає 56% від їх загальної кількості. Принаймні одну дозу вакцини отримали 86% освітян.
Значення математики при вступі до вишів підвищиться. Аналіз переліку конкурсних предметів для вступу на навчання на програми бакалавра в 2022 році свідчить про те, що значення сертифіката ЗНО з математики при вступі до вишів у 2022 році підвищиться.
Агентство, що акредитовувало програми вишів, втратило повноваження. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти втратило можливість здійснювати свої повноваження і приймати будь-які рішення через рішення Верховного Суду.
Рада у першому читанні ухвалила проєкт Держбюджету. У Міністерстві фінансів наголошують, що основними пріоритетами бюджету є забезпечення якісного рівня медицини та освіти, створення інклюзивного освітнього середовища, безбар’єрного простору тощо.
Уряд не планує вводити повний локдаун. Прем'єр-міністр заявив, що наразі Україна зіштовхнулася із найбільшим викликом за весь час пандемії. Водночас Кабінет Міністрів не планує вводити повний локдаун в країні, але альтернативою йому є масова вакцинація.
Уряд затвердив новий Держстандарт професійної освіти. Документом передбачено отримання учнями ключових, загальних та професійних компетентностей, які будуть актуальними на ринку праці та сприятимуть особистісному розвитку учня.
МОН рекомендує вишам перейти на дистанційне навчання. У зв'язку з погіршенням ситуації Міносвіти рекомендувало закладам освіти перейти на дистанційну форму навчання. Наразі відомство рекомендує встановити режим дистанційного навчання до 15 листопада.
Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться 5 січня. Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 5 січня та триватиме впродовж двох тижнів – до 22 січня 2022 року. Кожен учасник тестування зможе взяти участь у двох сесіях пробного оцінювання, проведення яких відбудеться 19 та 26 березня.
Київ закриває школи до 8 листопада. Столичні школи припиняють відвідування здобувачів освіти з 23 жовтня до 8 листопада. Канікули для школярів триватимуть до 31 жовтня. Щодо наступного тижня буде прийнято рішення про дистанційне навчання або додаткові канікули.

Затверджені умови прийому до вишів в 2022 році

vstup-2022Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчаннядля здобуття вищої освіти в 2022 році.Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом. Умови прийому на навчання є обов'язковими для закладів вищої освіти, а також закладів фахової передвищої освіти та наукових установ незалежно від форми власності та сфери управління (окрім вищих військових закладів та закладів зі специфічними умовами навчання).
Для конкурсного відбору абітурієнтів, які вступатимуть до вишів на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра (або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) зараховуватимуться бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів, творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра – з двох конкурсних предметів.
У 2022 році для вступу прийматимуть сертифікати зовнішнього оцінювання 2019, 2020, 2021 та 2022 років.Абсолютна більшість вступників подаватиме заяви про вступ в електронній формі. Реєстрація електронних кабінетів вступників для вступу на перший курс розпочнеться 01 липня.
Прийом документів від вступників розпочнеться 14 липня і закінчиться 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, і 22 липня – для осіб, які вступають за результатами ЗНО, а також вступних іспитів та творчих конкурсів.
Вступні іспити, творчі конкурси проводитимуться в кілька потоків з 01 по 13 липня включно. Водночас у період з 14 по 22 липня можуть проводитись додаткові сесії іспитів або творчих конкурсів для вступників, які вступатимуть на контрактну форму навчання.Співбесіди будуть проведені з 17 до 19 липня.Формування рейтингових списків вступників, які вступатимуть на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету відбудеться не пізніше 27 липня.
Вступники, які отримали рекомендації для зарахування, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 04 серпня.Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету буде проведене 05 серпня.Зарахування вступників, які навчатимуться за контрактною формою відбудеться не пізніше ніж 30 вересня.
Також умови прийому на навчання містять інформацію про перелік конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), зарахування при вступі сертифікатів з іноземних мов, інші особливості вступу, зокрема, на магістерський рівень освіти тощо.

Освітян, які не щепляться впродовж місяця, відсторонять від роботи

Усі працівники закладів освіти впродовж найближчого часу мають здійснити щеплення проти COVID-19, в іншому випадку їх буде відсторонено від роботи у закладі освіти.
Відповідна норма міститься у наказі Міністерства охорони здоров'я, яким працівників освітньої галузі включено до переліку професій, які підлягають обов'язковій вакцинації.
Норма наказу поширюється на всіх працівників закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
Наказ МОЗ набере чинності через один місяць з дня його публікації.
У Міністерстві охорони здоров'я наголошують, що працівники закладів освіти, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Виключенням є працівники галузі, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень. Вони обов'язковій вакцинації не підлягатимуть.
Окрім освітян, обов'язковій вакцинації підлягатимуть працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, а також працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів.
Найближчим часом до переліку професій, працівники яких будуть підлягати обов'язковій вакцинації, буде включено службовців усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг.

Вітання з Днем працівників освіти!

regards_osvitaДорогі київські політехніки!
Щиро вітаю з професійним святом – Днем працівника освіти, яке об’єднує всіх, хто допомагає молоді відкривати скарбницю знань.Колеги, саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі та професіоналізм допомагають молоді розправити крила для життєвого польоту та стати справжніми фахівцями своєї справи. 
Щиро бажаю творчого натхнення та мудрості, терпіння та невичерпної енергії!
Зі Святом, дорогі друзі!

З повагою,
Ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського
Михайло Згуровський.

Для викладачів вишів щеплення стане обов’язковим

Міністерство охорони здоров’я оновило проєкт наказу щодо переліку професій, для яких щеплення від коронавірусу буде обов’язковим, поданого на погодження у Федерацію профспілок.
Відповідно до нової редакції проєкту, перелік доповнений працівниками закладів вищої освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Окрім того, у документі з’явилася примітка, згідно з якою вакцинація проводиться «у разі відсутності абсолютних медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень».

Більше статей...