Вакцинація студентів проти COVID-19
З початком нового навчального року цікаво дізнатися, як університети у світі підготувалися до цієї дати. Багато хто планує почати навчання в аудиторіях (offline) в США, Канаді та Китаї. Цікавим є те, що чимало закладів вищої освіти у світі прийняли рішення вимагати вакцинацію не лише від викладачів, а й від студентів. Звісно, мова тут піде про вакцинацію тих, хто досяг відповідного віку та не має медичних протипоказань. У Гонконзі політика університету досить ліберальна. Вони опитали студентів та викладачів щодо наявності вакцинації. Вакцинують прямо в університетській лікарні «Сіноваком» уже досить давно. До початку нового навчального року зробили ще і спеціальні дні вакцинації Комірнати (Pfizer-BioNTech). Проводили вебінари щодо переваг вакцинації для студентів та працівників Університету Гонконгу. До речі, вакцинуватися Комірнати в Гонконгу давно вже дозволено всім, хто має 12 років. Політика канадських університетів менш поступлива.
Університети Торонто та Оттави вимагають вакцинацію студентів для поселення в гуртожитки.А от найбільш вимогливими стали США, що може багатьох здивувати. Більше 830 коледжів та університетів прийняли рішення про обов'язкову вакцинацію. Швидше за все, ця цифра буде збільшуватися, адже минулого тижня адміністрація з їжі та ліків США (Food and Drug Administration) надалa повну сертифікацію для вакцини Комірнати. Після цього штат Массачусетс вже прийняв рішення, що вакцинація вимагатиметься у всіх закладах вищої освіти штату.Звісно, не бажаючих вакцинуватися в США багато. Студенти університету Індіани навіть подали в суд на заклад вищої освіти за відповідну вимогу. Проте судді вже декількох інстанцій вирішили, що університет має право встановлювати цю вимогу. На думку суддів, студенти, які не бажають вакцинуватися, можуть перевестися на навчання до іншого закладу.
В Україні декілька закладів вищої освіти також прийняли рішення вимагати вакцинацію не лише від викладачів, а і від студентів, які планують проживати у гуртожитках. Таке рішення обурило частину студентів та їх батьків. Проти зобов'язання вакцинуватися виступили і в Українській асоціації студентів - UAS, а міністр освіти заявив, що університети не мають права висувати такі вимоги.
Окрім того наразі щеплених освітян замало, щоби провести навчальний рік у звичайних та безпечних умовах при новому спалаху коронавірусної хвороби. Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я, наголошуючи на необхідності вакцинації педагогічних працівників. В установі наголошують, що вакцинація освітян у будь-якій країні є основною передумовою для повернення до звичного навчання.
«В Італії та США близько 90% працівників сфери освіти отримали щеплення від COVID-19, у Польщі та Франції таких педагогів понад 80%, а у Греції – майже 75%. Вакцинація освітян у будь-якій країні є основною передумовою для повернення до недистанційного навчання та живого спілкування», – зазначають у Центрі громадського здоров'я.
Також у Центрі наголосили, що в Україні у разі виходу області з зеленого рівня епідемічної безпеки в ній будуть відкритими для відвідування лише ті заклади освіти, в яких щонайменше 80% персоналу будуть повністю вакциновані.