Затверджено Порядок проведення НМТ в 2024 році

Міністерством освіти і науки затверджено Порядок проведення національного мультипредметного тесту в 2024 році.
Документ визначає основні засади підготовки та проведення НМТ для оцінювання результатів навчання вступників, які будуть використані ними для вступу до закладів вищої освіти.
Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану.
Участь в НМТ зможуть узяти особи, які вже мають повну загальну середню освіту або здобудуть її в рік проходження НМТ та зареєструвалися відповідно до вимог законодавства.
Мультитест складатиметься з трьох обовʼязкових предметів (українська мова, математика та історія України) та одного додаткового предмета на вибір – українська література, або біологія, або географія, або іноземна мова, або фізика, або хімія.
Усі 4 предмети вступники будуть складати в один день, двома блоками по 120 хвилин з невеликою перервою.
У 2024 році НМТ буде проведено під час основної та додаткової сесії тестування. Основна сесія розпочнеться у травні.
Участь у НМТ для вступників є безкоштовною.
Терміни реєстрації для участі в тестуванні, яка відбуватиметься дистанційно, будуть визначені пізніше.
Для успішної реєстрації на тестування вступнику необхідно буде створити свій персональний кабінет, внести до нього необхідні особисті дані та завантажити копії реєстраційних документів.
Також під час реєстрації вступник буде обирати перелік предметів для тестування та населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме учасник НМТ вступник у дні проведення іспиту.
Тестові аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп'ютерами з під'єднанням до інтернету.
Для проведення НМТ будуть використані сертифікаційні роботи, укладені Українським центром оцінювання якості освіти за чинними програмами ЗНО.
На виконання усієї тестової роботи буде відведено 240 хвилин.
Результати НМТ визначатимуться за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів шляхом переведення тестових балів учасників, отриманих з кожного предмета, у рейтингові бали за допомогою таблиці переведення, затвердженої Міністерством освіти і науки.

Також цього року під час вступу до закладів вищої освіти в електронному кабінеті вступника зʼявиться нова опція, що передбачатиме вибір системи фінансування своєї освіти – вступ на спеціальність державного замовлення або претендування на отримання гранту для оплати контракту.
Про це сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
За його словами, вступ за  державним замовленням залишиться традиційним, а отримання гранту передбачатиме отримання грошей та підписання контракту з університетом. 
«У червні-липні, коли вони будуть вступати, визначати свої пріоритети, в кабінетах вступників з’явиться ще одна зміна, а саме: ти йдеш на спеціальність державного замовлення, чи претендуєш на грант для повної чи часткової оплати контракту. Якщо вибір припадає на спеціальність державного замовлення, то все залишатиметься, як було дотепер – широкий конкурс, розподіл бюджетних місць між закладами в залежності від вибору і балів вступників. Стосовно грантів: зі вступом все буде так само, але буде ще додатковий етап – гроші прийдуть на телефон, маєш підписати контракт, оплатити частину або повністю за допомогою гранту», – сказав Винницький.
Як відомо, на початку січня Кабінет Міністрів погодив законопроєкт, який передбачає запровадження моделі державних грантів у сфері вищої освіти.
Розмір гранту для здобуття вищої освіти може складати від 15 до 55 тисяч грн на рік.